Webasto kúrenie pre obytné vozidlá - Autoservis HRABÁRIK: nezávislé kúrenia, klimatizácie, brzdy, retardéry

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Logo

Kúrenie v obytnom aute je veľmi dôležité a nie je nič lepšie, než kúrenie s veľkým výkonom, ktoré rýchlo reaguje na výkyvy počasia a dodáva príjemný pocit hlavne v období chladných a studených dní. Webasto vykurovací systém pre obytné autá toto ponúka vďaka jednoduchému ovládaniu a precíznemu teplotnému manažmentu. Nezávisle na tom, či chcete rozšírenú alebo samostatnú vykurovaciu sústavu, Webasto navodí v aute vždy príjemnú klímu. Pre návrat na hlavnú stránku kliknite na logo našej firmy.

Logo

Teplovzdušné kúrenia Air Top

Pri teplovzdušných kúreniach sa vzduch zohrieva priamo v kúrení a vyfukuje sa do kabíny vozidla. To je zárukou mimoriadne rýchleho a efektívneho vykúrenia kabíny.

Picture Webasto Air Top 2000 ST
Picture Webasto Air Top Evo 3900/5500

Air Top 2000 ST

Air Top Evo 3900/5500

Teplovzdušné kúrenia Dual Top

Motor a interiér vozidla sa predhreje pomocou vlastného tepelného výmenníka a ventilátora vozidla ešte pred štartom, takže po štarte motora sa zníži spotreba paliva aj emisie CO2. Takisto je možná príprava teplej úžitkovej vody, ako aj ohrev nákladného a oddychového priestoru pri veľkých úžitkových vozidlách. Prednosti Dual Top spočívajú v tom, že k ohrevu vzduchu vnútornej časti vozidla a úžitkovej vody potrebujú ako zdroj iba motorové palivo. Toto riešenie ponúka najväčší komfort. Zariadenie je veľmi skladné, pretože ho je možné namontovať pod motorové vozidlo.

Môžete si zvoliť medzi dvoma verziami. Webasto kúrenie Dual Top RHA 100 odoberá motorovú naftu priamo z nádrže automobilu. Vykurovací systém Dual Top RHA 101 a RHA 102 sú naproti tomu vybavený elektrickým vykurovaním s prípojkou na 230V, ktoré zahreje ako vnútorné priestory, tak úžitkovú vodu. Obe verzie elektrického kúrenia sa líšia iba vykurovacím výkonom a rozdielnym sieťovým pripojením. S novým rozvojom štandardných ovládacích prvkov sa dá vykurovanie vnútorného priestoru a úžitkovej vody rovnako tak ako protizámrazový režim a automatické vypúšťanie bojlera úplne jednoducho nastaviť.

Picture Webasto Dual Top RHA 100
Picture Webasto Dual Top RHA 101
Picture Webasto Dual Top RHA 102

Dual Top RHA 100

Dual Top RHA 101

Dual Top RHA 102

Teplovodné kúrenia

Najskôr musíte vedieť, že ide o Webasto vodný vykurovací systém, ktorý funguje na princípe zahrievania obehu chladiacej kvapaliny (napr. okruh chladiacej kvapaliny motora). Kúrenie neohrieva priamo vodu, ktorú používate vo Vašom obytnom aute! Táto špecifikácia má historické korene a nesmie sa popliesť.

Pri zapnutí kúrenia riadi dávkovacie čerpadlo prísun paliva z palivovej nádrže do kúrenia. Tu dôjde automaticky k zapáleniu paliva žhaviacim kolíkom. Ak nedôjde hneď k zážihu, zariadenie automaticky zopakuje štart. V spaľovacej komore vzplanie plameň, ktorým výmenník prenáša teplo dovnútra. Zariadenie pritom nasáva vzduch zvonku a odvádza spálený odpadový plyn opäť von. Dúchadlo počas prevádzky vykurovania saje zahriaty vzduch cez vstupné otvory a dodáva ho cez zariadenie. Po prejdení spomínaným výmenníkom tepla sa teplo dostane von výstupnými otvormi.


V prípade, že vnútorné priestory resp. motor sú zahriate, klesá potreba tepla a teplota vody stúpa ďalej. U prednastaveného teplotného prahu redukuje v túto chvíľu výkon kúrenia resp. prepojí sa do regulačnej prevádzky. Proces kúrenia automaticky naštartuje, keď klesne teplota vody pod určitú hodnotu. Prístroj prispôsobí vykurovací výkon automaticky teplotnej potrebe. Po vypnutí je ukončená kontrola spaľovania. Pri tom zariadenie ešte dobieha, aby sa ochladilo. Potom je opäť pripravené k novému štartu.

Picture Webasto Thermo 90 ST
Picture Webasto Thermo Top C

Thermo 90 ST

Thermo Top C

Zdroj
Webasto

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky