Webasto - Pokrok - Autoservis HRABÁRIK: nezávislé kúrenia, klimatizácie, brzdy, retardéry

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Logo
Back

Späť

Firma Webasto je od svojho založenia v roku 1901 rodinnou firmou. Pred viac ako 75 rokmi začala dodávať produkty pre automobilový priemysel. Dnes vyrába a vyvíja kabrioletové a strešné systémy, ako aj vykurovacie a klimatizačné systémy.

Prečo vlastne firma nesie názov Webasto? Nápad pochádza z roku 1908 od zakladateľa firmy Wilhelma Baiera staršieho, keď svoju prevádzku na výrobu železiarskeho tovaru, drôtov a domácich spotrebičov presťahoval z Esslingenu do Stockdorfu pri Mníchove.
Názov vznikol z iniciálok Wilhelm Baier, Stockdorf.


Webasto je jedným zo sto najväčších dodávateľov automobilového priemyslu na svete. V Nemecku patrí spoločnosť so sídlom v Stockdorfe neďaleko Mníchova medzi 15 najvýznamnejších dodávateľov. Webasto je lídrom na trhu pre strešné systémy, ako aj pre systémy manažmentu teploty. V roku 2011 je naplánovaný celkový obrat vo výške 2,3 mld Eur s viac ako 9500 zamestnancami.

Webasto je zastúpené celosvetovo v blízkosti zákazníkov. Máme zastúpenie na 50 miestach, z toho je 30 výrobných závodov. V Nemecku sa strešné systémy vyrábajú v Uttingu a Schierlingu pri Regensburgu. V Neubrandenburgu sa nachádza celosvetovo najväčší výrobný závod pre vykurovacie systémy. Obchodná divízia pre kabriolety, Webasto-Edscha Cabrio, má výrobné závody v Hengersbergu a Regensburgu.

Prvé medzinárodné sídlo firma zriadila v roku 1974 v USA v blízkosti Detroitu. V roku 1978 vznikla v Japonsku (Hirošima) prvá ázijská sesterská spoločnosť spolu s výrobným závodom. V Kórei pôsobí firma Webasto od roku 1988 cez spoločný podnik Webasto Donghee. V Číne je lídrom na trhu pre strešné systémy od roku 2001 a má 5 výrobných závodov. Európske výrobné závody sa nachádzajú vo Francúzsku, Taliansku, Veľkej Británii, Rumunsku, na Slovensku, v Holandsku a Portugalsku.

Hlavnou oblasťou pôsobenia tohto subdodávateľa pre automobilový priemysel je vývoj a výroba kompletných kabrioletových a strešných systémov, ako aj vykurovacích, klimatizačných a vetracích systémov pre úžitkové vozidlá - zákazníkmi sú takmer všetci výrobcovia áut v celosvetovom meradle.

Webasto pre koncových zákazníkov ponúka na dodatočnú montáž nezávislé kúrenia a strešné okná. Aj tento obchod je medzinárodný a založený na distribučných spoločnostiach a obchodných partneroch. Servis, resp. montáž produktov pre dodatočnú montáž je realizovaná cez lokálnych serv
isných partnerov.

Popri dlhoročnej tradícii v úlohe dodávateľa pre osobné a úžitkové vozy dnes firma Webasto pôsobí aj v segmente rekreačných vozidiel, lodí a špeciálnych vozidiel, a to ako aj v oblasti strešných systémov, ako aj v oblasti systémov manažmentu teploty. Know-how z automobilového priemyslu sa cielene využíva aj pre iné druhy vozidiel. Príkladom sú pohyblivé strešné systémy pre lodnú dopravu. S týmto prístupom vyvíja Webasto produkty pre budúcnosť už viac ako 100 rokov a stále nachádza nové a nové oblasti rastu.

Zdroj
Webasto

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky